שירות, שרידות והשרדות

תשתיות תקשורת

מכירים את הסיטואציה הזאת במשרד כאשר נשמעות קריאות בחלל העבודה "אין אינטרנט, אין אינטרנט וחוזר חלילה ואז מתחילה טיילת, עליה לרגל אל מנהל הרשת או מי מטעמו בחברה עם השאלות, כמה זמן? מתי יחזור? מה קרה? ואז מתחיל לחץ למצוא מה הבעיה (כמובן שכל השאלות והמהומה לא תורמות דבר  ורק מאריכות את הדרך לפיתרון) ולמהר לטפל בה כי כולנו יודעים שזמן השבתה עולה לחברה הרבה כסף.

הבעיה יכולה להיות מאלף ואחת סיבות, הפסקת חשמל מקומית/כללית או בעיה בספק/תשתית או חלילה בעיה בציוד תקשורת/שרת אשר מספקים שירותים נילווים כאלה ואחרים לצורך תפקוד תקין של התקשורת במשרד (כמו למשל DNS) זה ממש על קצה המזלג…

כמובן שיש עוד הרבה בעיות נקודתיות שגורמות להשבתה כמו קישור VPN בין משרדים ומהמשרד לתשתיות הענן למיניהן וכן הלאה אין ספור אבל נסתפק בזה.

עכשיו אחרי שהבנו בערך את המצב, תחשבו ותחשבו בערך מהי העלות הממוצעת של שעת השבתה אצלכם בארגון, אולי שווה לכם להשקיע בשרידות של כלל או חלק מתשתיות הארגון, זה מתחיל מקו גיבוי האינטרנט/תשתית כולל גיבוי מיתגי (תקף לתשתיות תמסורת, תשאלו את הספק שלכם מה זה) ממשיך ל CLUSTER של חומת האש ומתגלגל הלאה במורד הקומפוננטות שמספקות שירותים קריטים כמו שרתי DNS, DHCP, AD ומה לגבי אל-פסק וחיבור לגנרטור (במידה והבניין בו אתם ממוקמים מספק שירות שכזה) לרגע שכחנו גם את נושא הגיבויים והתאוששות מאסון, יש לכם תוכנית כזו בה חשבתם מה יקרה אם? בנושא שרידות אפשר ללכת רחוק ולהעמיק אין סוף.

אנחנו ב- Beaver Solutions כאן כדי לעזור 🙂

למידע נוסף והצטרפות הזן את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם

דילוג לתוכן