פתרון ענן לעסק מה זה?

שירותי ענן

נתחיל מזה ש "ענן" זה מושג מאוד מופשט. אני אתחיל ממה זה בעצם אינטרנט בהגדרה גסה מאוד, תדמינו לעצמכם דף אינטרנט, אפילו תקחו לדוגמא את הפוסט הזה (נעזוב רגע בצד איך דף אינטרנט בנוי ואת כל מאחורי הקלעים שזה תורה שלמה בפני עצמה) בסופו של יום הוא מתקיים על איזשהו שרת פיזי איפשהו על גבי המפה העולמית. עכשיו תדמינו רגע…

שכל אתר אינטרנט שאתם משתמשים בו ביום-יום נמצא שם על המפה על גבי שרת פיזי כזה במקומות גיאוגרפים שונים, לדוגמא אחד בסין עוד אחד באירלנד השלישי בארצות הברית ועוד כמה כאלו לפי בחירתכם, הבנתם את התמונה נכון?

אוקי אז עכשיו תדמינו שבכל נקודה במפה איפה שמיקמתם שרת יש מקום בגודל, נגיד לצורך המחשה, כמו שלוש סניפי איקאה, מקום כזה נקרא Data Center  בכל מבנה כזה מותקנים טורים על גבי טורים של ארונות תקשורת מלאים עד אפס מקום בשרתים פיזים עליהם דיברנו קודם.

אני לא יכנס לכל הארכיטקטורה של איך בנוי Data Center אבל אני רוצה לגעת בנושא השרידות של המתקנים הללו. לכל מתקן כזה יש לא פחות משלושה מתקנים באותה מדינה בה הם נמצאים אשר מהווים גיבוי אזורי. מעיין משולש (שלושה העתקים של כל פיסת מידע שמאוחסנת בקוטלי המתקן) לכל משלוש שכזה אני מאמין שיש עוד משולש בין יבשתי, לתמונה הזאת קוראים "ענן".

אז בגדול יש כמה שחקנים בזירה הזו:

1. ספקי תקשורת/ שירותי אחסון מקומיים אשר בבעלותם יש לפחות שלוש דאטה-סנטרים בארץ ואחד מהם בחו"ל והם מספקים שירותי ענן בסיסיים לגמרי כמו למשל; שרת וירטואלי, כתובת IP חוקית וגיבוי על גבי הענן הפרטי שלהם.

2. חברות הענק המובילות בשוק העולמי בשירותי ענן כמו Amazon Web Services, Microsoft Azure Cloud, Google Cloud Platform ועוד כמה נוספים אשר לרוב תמצאו את המגזר העסקי רוכב על התשתיות האלו בסביבות הייצור שלהם ולא רק, הן מציעות את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ומגוון רחב של שירותים שרק הולכים וגדלים והתחרות בינהן צפופה מאוד.

ל Beaver Solutions יש ניסיון רב בניהול, אפיון והקמה של סביבות ענן ושירותי ענן על גבי פלטפורמות הענן המובילות בשוק העולמי, מוזמנים להתייעץ לגבי שירותי ענן לעסק שלכם.

למידע נוסף והצטרפות הזן את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם

דילוג לתוכן