מה זה SD-WAN?

SD-WAN היא ארכיטקטורת רשת מבוססת תוכנה המאפשרת לארגונים לחדש את רשתות ה- WAN המסורתיות שלהם כדי לענות על הצרכים ההולכים וגדלים של האבולוציה הדיגיטלית. עם פתרונות SD-WAN, ארגונים משיגים יכולות רשת בעלות ביצועים גבוהים התומכים ביוזמות טרנספורמציה דיגיטלית (DX) כדי לפשט את הפעולות ולהגביר את הזריזות העסקית.

איך זה עובד?

פיתרון SD-WAN מחבר משתמשים לכל יישום בכל מקום בו הוא שוכן מהדאטה סנטר ועד לענן. SD-WAN קובע באופן מושכל איזה מסלול עונה בצורה הטובה ביותר על צרכי הביצועים האידיאליים עבור יישום ספציפי. לאחר מכן הוא מנתב את התנועה לנתיב ה- WAN האידיאלי, ואילו לארכיטקטורות WAN מסורתיות יש רק את היכולת לנתב את כל היישומים דרך MPLS. להלן מספר מאפיינים המגדירים כיצד פיתרון SD-WAN עובד והתפתח מתשתית ה- WAN המסורתית:

מודעות ליישומים

עם פתרונות WAN מסורתיים, ארגונים סובלים מחוויה פחות טובה מאידיאלית ומתקשים לספק רוחב פס בעל ביצועים גבוהים ליישומים קריטיים. מכיוון שארכיטקטורות WAN מהדור הקודם נשענות על ניתוב מנות, יש להן חיסרון בראייה יישומית מעמיקה. פתרונות SD-WAN, עם זאת, מזהים בצורה מושכלת יישומים עוד במנות הראשונות של תעבורת נתונים. מנהלי הרשת בארגון משיגים את הראייה שהם זקוקים לה לגבי יישומים שנמצאים בשימוש נרחב ברחבי הארגון, מה שמסייע להם לקבל החלטות ומדיניות חכמים יותר ומושכלים יותר.

בקרת ריבוי ניתובים

פתרונות SD-WAN מאפשרים לשלושה חיבורי תעבורה לעבור: חיבור MPLS, חיבור פס רחב ו- IPsec. פיתרון SD-WAN יכול לזהות בצורה מושכלת יישומים ולקבוע את הדרך הטובה ביותר שעליה לנקוט כדי למקסם את הפונקציונליות. יתר על כך, טכנולוגיה זו מנתבת את תעבורת התקשורת באופן אוטומטי לקישור הזמין הבא במקרה של ניתוק או הפסקה בקישור הראשוני ולהפך יכולת זו מפחיתה את המורכבות ברשת, מספקת חווית משתמש וביצועי יישומים משופרים.

פריסה מסוג Zero-Touch

פתרונות SD-WAN מספקים בקרה והפרדת נתונים מישורית כדי להבטיח תיאום וניהול מרכזיים. SD-WAN מאפשר פריסות מהירות יותר על-ידי פריסה מסוג Zero-Touch. בנוסף, ממשק ניהול אחיד עבור פעולות הרשת והאבטחה אשר מפשט את התפעול בקצות ה- WAN.

דילוג לתוכן