מה זה גיבוי בענן?

הענן הוא מונח שגורם לנו לבלבול רב, הן לגבי מה שהוא והן לגבי השימוש בשירותים שבו. במילים פשוטות, הענן הוא קבוצת מחשבים שמישהו אחר מנהל.

כשמדברים על שירותי סינכרון ושיתוף קבצים כמו Dropbox, Box, Google Drive, OneDrive ונוספים, אנשים מניחים לעתים קרובות שהם פועלים גם כפתרון גיבוי בענן.

נוסף על הבלבול, שירותי אחסון בענן הם לרוב המאחורי הקלעים (Backend) של שירותי גיבוי וסנכרון, כמו גם שירותי עצמאיים בפני עצמם, כלומר חלק מהאפליקציות המועדפות עלינו בנויות בענן ולעיתים גם משתמשות באחסון ענן של צד שלישי. כדי לעשות סדר בבלבול, נגדיר כמה מהמונחים.

סינכרון ושיתוף קבצים בענן

שירותים אלה מסנכרנים תיקיות במחשב או במכשיר הנייד שלכם לתיקיות במחשבים אחרים או לענן ומאפשרים למשתמשים לעבוד בתיקיה או ספריה ממכשירים שונים. בדרך כלל לשירותים אלה יש תמחור לפי נפח אחסון, כלומר אתה משלם עבור כמות הנתונים שאתה מאחסן בשירות, או עבור נפח האחסון שבו אתה רשאי להשתמש.

אם יש אובדן נתונים, לפעמים לשירותים אלה יש אפילו תכונה של שמירת היסטוריית גרסאות. כמובן שרק קבצים שנמצאים בתיקיות המסונכרנות זמינים לשחזור, וכתוצאה מכך שירותי סינכרון לא הצליחו להחזיר קבצים שמעולם לא סונכרנו.

גיבוי בענן

שירותים אלו אמורים לרוב לעבוד באופן אוטומטי ברקע. המשתמש בדרך כלל לא צריך לנקוט בפעולה כלשהי כמו הגדרה ועבודה של תיקיות ספציפיות כמו עם שירותי סינכרון ושיתוף קבצים בענן (אם כי חלק מהשירותים המקוונים אכן נבדלים זה מזה, וייתכן שתרצה לוודא שאין קאץ, כמו ספריות נפוצות שלא נכללות כברירת מחדל).

שירותי גיבוי בדרך כלל מגבים נתונים חדשים או ששונו במחשב שלך למיקום אחר. לפני שהענן הפך ליעד זמין ופופולרי, מיקום זה היה בעיקר תקליטור או כונן קשיח חיצוני, אך ככל שהאחסון בענן (ראה בהמשך) הפך להיות זמין יותר ובמחיר סביר, הפך במהרה למקום האחסון הפופולרי ביותר.

בדרך כלל לשירותי גיבוי בענן יש תמחור קבוע, ואם יש קריסת מערכת או אובדן נתונים, כל הנתונים המגובים זמינים לשחזור. בנוסף, לשירותים אלה יש היסטוריית גרסאות ותכונות שיחזור למקרה שיש אובדן נתונים או מחיקת קבצים בשוגג.

אחסון בענן

בשירותים אלו משתמשים בדרך כלל שירותי גיבוי, סנכרון ושיתוף קבצים לצורך אחסון הנתונים שלהם. ספקי אחסון בענן משמשים בדרך כלל כנקודת הקצה לאחסון נתונים. שירותים אלה מספקים בדרך כלל ממשקי API (ממשקי תכנות יישומים), CLI (ממשקי שורת פקודה) ונקודות גישה עבור אנשים ומפתחים כדי לתת גישה ישירה אל האחסון בענן שלהם. זה מאפשר למפתחים ליצור תוכנות המשתמשות בפתרון אחסון הענן בכל דרך שימצאו לנכון.

דרך טובה לחשוב על אחסון בענן היא כאבן בניין לכל כלי ושירות שאתה רוצה ליצור. שירותי אחסון בענן מתומחרים ליחידה המאוחסנת, כלומר אתה משלם עבור כמות האחסון שאתה משתמש והגישה אליו.

מכיוון ששירותים אלה מיועדים לזמינות ועמידות גבוהה, הנתונים יכולים לחיות אך ורק בשירותים אלו, אם כי אנו ממליצים להחזיק עותקים מרובים של הנתונים שלך, למקרה.

איזה שירות גיבוי מתאים לך?

Beaver Solutions מאמינה באסטרטגיית גיבוי 3-2-1 פירושה להחזיק לפחות שלושה עותקים בסך הכל של הנתונים שלך, שניים מהם מקומיים (או נגישים במהירות) אך במיקומים שונים (למשל, כונן קשיח חיצוני בנוסף לכונן המקומי של המחשב), ולפחות עותק אחד מחוץ לאתר או בענן, כדי להקטין את הסבירות לאובדן הנתונים.

זו הסיבה ששירותים כמו Beaver Backup הם השלמה נהדרת לשירותים אחרים, כמו Google Drive, OneDrive, DropBox, Time Machine אפילו לחלופות חינמיות של שירותי אחסון בענן.

Beaver Solution מספקת מגוון פתרונות גיבוי מנוהלים בהתאם לצרכים העסקיים שלך.

למידע נוסף והצטרפות הזן את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם

דילוג לתוכן